U sklopu svojih redovnih aktivnosti praćenja i zaštite prava djece s poteškoćama u mentalnom zdravlju, zamjenica pravobraniteljice za djecu Ella Selak Bagarić je sa savjetnicama pravobraniteljice za djecu Sanjom Vladović i Ivom Prskalo posjetila našu Službu za dječju i adolescentnu psihijatriju.
Tijekom radnog posjeta stručni tim Poliklinike upoznao je predstavnike Ureda pravobraniteljice s organizacijom rada, trenutačnim kapacitetima i terapijskim programima koje svakodnevno provodimo. Poseban naglasak stavljen je na osiguravanje najviših standarda skrbi, privatnosti i sigurnosti naših najmlađih pacijenata.
Obilazak je protekao u iznimno pozitivnom i konstruktivnom ozračju. Predstavnici Ureda pravobraniteljice izrazili su zadovoljstvo zatečenim stanjem, prostornim uvjetima te visokom razinom stručnosti i posvećenosti našeg osoblja. Iskazana je obostrana podrška daljnjem razvoju i jačanju kapaciteta dječje i adolescentne psihijatrije na regionalnoj i nacionalnoj razini.
Ovaj posjet potvrda je uspješnog rada našeg tima i dodatan poticaj da nastavimo unaprjeđivati kvalitetu pružanja zdravstvene skrbi za djecu i mladež. Zahvaljujemo Uredu pravobraniteljice za djecu na prepoznavanju naših napora i otvorenom partnerskom dijalogu.



